Autoklawy

Autoklaw kosmetyczny

Autoklaw kosmetyczny to urządzenie niezbędne w każdym gabinecie. Pozwala utrzymać sterylną czystość używanych narzędzi, gwarantując najwyższą jakość świadczonych usług. Oprócz fotela kosmetycznego czy stolika do manicure autoklaw kosmetyczny klasy B jest obowiązkowym wyposażeniem każdego dbającego o dobrą renomę salonu kosmetologicznego, fryzjerskiego oraz odnowy biologicznej.

Jak działa autoklaw?

Autoklaw jest przeznaczony do dezynfekcji takich narzędzi, jak pęsety, cążki czy nożyczki. Umożliwia również sterylizację porowatych końcówek do mikrodermabrazji i pilników, bawełnianych rękawiczek czy ręczników. Stanowi jedną z najskuteczniejszych metod unieszkodliwiania drobnoustrojów za pomocą gorącej pary wodnej pod ciśnieniem. Proces sterylizacji w autoklawie dzieli się na kilka etapów. Pierwszym z nich jest frakcyjna próżnia wstępna, w trakcie której dochodzi do całkowitego usunięcia powietrza z wnętrza urządzenia. Następnie ma miejsce wyrównywanie temperatury wsadu i seria wstrzyknięć pary wodnej. Temperatura we wnętrzu autoklawu osiąga około 130 stopni Celsjusza, a wraz z olbrzymim ciśnieniem - jest zabójcza dla bakterii i wirusów. Na końcu następuje schładzanie wsadu, który staje się w 100%-tach jałowy, umożliwiając dalszy, bezpieczny użytek. Zazwyczaj całkowity proces standardowej sterylizacji trwa około 15 minut.

Nowoczesne autoklawy kosmetyczne

Autoklaw kosmetyczny to najskuteczniejsza metoda sterylizacji, stosowana w każdym salonie. Umożliwia pomyślne przejście kontroli Sanepidu, zapewniając najwyższy poziom bezpieczeństwa klientom, korzystającym z usług kosmetyczki czy fryzjerki. Autoklawy kosmetyczne są oferowane w różnych pojemnościach, dzięki czemu łatwo można dostosować je do potrzeb gabinetu. Mniejsze będą odpowiednie do sterylizacji niewielkich ciążek lub pęset, większe – do równoczesnej dezynfekcji wielu dużych rozmiarowo narzędzi. Autoklaw kosmetyczny może być także wyposażony we wbudowaną drukarkę, która po zakończeniu procesu sterylizacji wydrukuje potwierdzenie wykonanej czynności.

Więcej
Pokazuje 1 - 12 z 22 elementów

Autoklawy

Promocje